DZIEŃ PATRONA

18 października 2017 roku po raz kolejny świętowaliśmy Dzień Patrona Zespołu Oświatowego w Skibniewie.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą odprawioną przez księdza proboszcza Krzysztofa Malinowskiego, w której uczestniczyła cała społeczność szkolna.

Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, Gabriela Jaczewska przypomniała postać pani Marianny Frąckowiak, która swoją postawą potwierdzała, iż „życie nie po to jest, by brać”. Obecnie, gdy „mieć” odnosi zwycięstwo nad „być”, kiedy obojętność i egoizm triumfują nad wrażliwością i zwykłą ludzką życzliwością, postawę i działalność Naszej Patronki należy przypominać jak najczęściej, aby Jej ideały stały się drogowskazami dla uczniów.

Następnie pod tablicą upamiętniającą bohaterów tajnego nauczania – nauczycieli, wychowawców – uczniowie złożyli kwiaty, zapalili znicz oraz uczcili Ich pamięć minutą ciszy. Znicz zapłonął również pod portretem pani Marianny Frąckowiak. Uczniowie postawili obok niego ulubione kwiaty Naszej Patronki – róże.

Aleksandra Siedlecka